• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Bisschoppensynode (Curie)

Dit orgaan regelt de diverse Bisschoppensynodes. Tevens is zij verantwoordelijk voor de voorbereiding, uitvoering en nazorg van de gehouden Synodes. Er zijn Raden gevormd die o.a. de besluiten van voorgaande Bisschoppensynodes uitvoeren en het proces daarvan begeleiden.

Laatste wijziging: 20 juni 2022

Het instutuut "Bisschoppensynodes" werden opgericht door Paus Paulus VI op 15 september 1965 bij Motu Proprio "H. Paus Paulus VI - Motu Proprio
Apostolica Sollicitudo
Oprichting van de Synode van Bisschoppen voor de universele Kerk
(15 september 1965)
" in antwoord op wensen van de Vaders van het Tweede Vaticaans Concilie.
Met de Apostolische Constitutie Paus Franciscus - Apostolische Constitutie
Praedicate Evangelium
Het Evangelie verkondigen - Over de Romeinse Curie en haar dienst aan de Kerk in de wereld
(19 maart 2022)
van 19 maart 2022 van Paus Franciscus is in [6064|+04.05.14|artikel 33] daarvan dit "Secretariaat van de Synode" (sic) geregeld vanaf 5 juni 2022.

Algemeen secretariaat

  • President:
    • Paus Franciscus (Wijz.: 13-03-2013)
  • Secretaris generaal:
    • Msgr. Mario Grech (Wijz.: 15-09-2020)
    • Lorenzo Kardinaal Baldisseri (Wijz.: 21-09-2013)
    • Aartsbisschop Msgr. Nikol Eterovic (Wijz.: 10-01-2005 tot 21-09-2013)
  • Pro-secretaris-generaal
    • Msgr. Mario Grech (02-10-2019 t.m. 14-09-2020)
  • Ondersecretaris:
    • H.E. Msgr. Luis Marín de san Martín o.s.a. (Wijz.: 06-02-2021)
      Eerw. Zr. Nathalie Becquart, X.M.C.J. (Wijz.: 06-02-2021)
    • Msgr. Mario Grech (Wijz.: 21-09-2013)
    • Msgr. Fabio Fabene (wijz.: jan. 2014 - jan. 2021)
    • Msgr. Fortunato Frezza (Wijz.: 05-07-2005)

Leden o.a.:

  • Nicolás de Jesús Kardinaal López Rodríguez, Aartsbisschop van Santo Domingo (wijz. 12-01-2008)
  • Msgr. Cornelius Fontem Esua, Aartsbisschop van Bamenda (wijz. 12-01-2008)

 

Speciale Raden:

  • Leden Speciale Raad voor Amerika:
    Msgr. Jose Maria Arancibia of Mendoza, Argentina
    Msgr. Fernando Antonio Figueiredo, o.f.m., bisschop van Santo Amaro, Brazilië (wijz.: 16-10-2006)
    Nicolás de Jesús Kardinaal López Rodríguez, Aartsbisschop van Santo Domingo,
  • Leden Speciale Raad voor Afrika
    Msgr. Cornelius Fontem Esua, Aartsbisschop van Bamenda
  • Leden Speciale Raad voor Azië:
    Ivan Kardinaal Dias, Prefect van Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren (wijz.: 16-10-2006)
  • Leden Speciale Raad voor Europa:
    Karl Kardinaal Lehman, Aartsbisschop van Mainz
  • Leden Speciale Raad voor de Oceanië:
    Msgr. John Atcherley Dew, Aartbisschop van Wellington, Nieuw Zeeland (wijz.: 16-10-2006)

Berichten



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2022, Stg. InterKerk, Schiedam, test